esmaspäev, 9. mai 2016

Vacation in Italy


Heii :) 

Pole jälle mõnda aega kirjutanud siia, nimelt olin vahepeal jälle puhkusel, ning seekord suundusin puhkuse ajal Itaaliasse. Ilmselgelt trenni pole siiani jõudnud, häbi-häbi-häbi! (Püüan end alanud nädalast alates parandada! Aga heiii, mu fb jälgijad ühes grupis teavad, et vahepeal käisin rullitasin 20 km ka, seega ei persetanud ma niisama terve 2 nädalat!) Aga õnneks reisil olles sai väga palju ringi liigutud. Räägin siis seekord lähemalt sellest Itaalia tripist. Reisisin elus ESIMEST korda käsipagasiga ... jaaa, pean tunnistama, et ma ikka olen korralik ÜLEPAKKIJA! Proovisin ikka igati vähe asju kaasa tirida, aga noo ei, ei suutnud ega osanud, paras jant oli valida mida võtta või mida jätta, ilma, et peaks seal paljalt ringi käima või et millestki puudust tuleks. Ja, ma tean, et ma ei sõida kuu peale ning seal poode, aga no ikka ei osanud ma pakkida korralikult. Sinna minnes oli üle poole kohvri täis, tagasi tulekust ei anna rääkidagi, õnneks oli vaakumkott kaasas, mis hädast välja aitas!

 

Lendasime sinna teisipäeva õhtul 21:35 väljuva Ryanair'iga ning Bergamos maandusime kohaliku ajajärgi 23.30. Lend möödus sujuvalt ja ootusärevalt, lennujaamas ootas meid juba Luca (Luca on siis apartmenti omanik, kellelt seekord sai korter renditud. Osa reis seltskonda on juba eelnevalt tema juures ööbinud, seega oli kindla peale minek selle ööbimis kohaga). Sõitsime siis meie elupaiga poole, kurjam kus ta alles ikka kihutas, sealne liiklus ongi nagu tempokam kordades kui meil siin Eestis, hirmuga mõtlesin, et kuidas ma selles liikluses ellu jään. Õhtul tegime väikse veini ja aeg oligi magama sättida.

Hommikul ärkasime ning päike siras juba kõrgel taevas, võrratu, soe ilm. Esimesel päeval oli plaanis minna mäel asuvasse vanalinna Citta Altasse, sinna saime siis nö rongiga, või kuidas iganes seda asjandust nimetatakse. Käisime ühes tornis, millest avanes vaade igasse ilmakaarde. Lõuna pidasime ka seal ära traditsiooniliselt ikka PITSAGA! Leidsime ühe poe, kus on väga palju erinevaid pitsasid, nii et lausa võttis silmist kirjuks, vot selline lett oli. Igaüks meist võttis endale erineva pitsa ning asusime keskväljakule mingi maja trepile sööma ja päikest nautima (me polnud ainukesed, seal oli veel teisigi inimesi, kes trepil istudes nautisid oma lõunat). Kõht sai ikka väga korralikult täis, kolasime veel veidi poodides ning suundusime tagasi alla. Koduteel leidsime võrratult suure poe, no iga naise unistus, terve suur korrus täis riideid ja alumine korrus jalatseid, hinge ikka võttis kinni lausa seda vaatepilti nähes. Natuke kolasime seal ringi ja läksime toidu poodi, et soetada õhtusöögi materjal. Õhtuks siis oli meil kana ja salat ja kõrvale veinikest. Ja oligi esimene päevakene Itaalias läbi .... 
Hoovi vaade
Hoovi vaade
vaade tornist alla linnaleVõrratult hea jäätis! 

Lunch!

Õhtusöök

Teisel päeval rentisime auto, no sellega oli ikka paras seiklus, enne reisi uurisin mõnest büroost pakkumisi, kuid ei kinnitanud midagi ära. Otsustasime seda kohapeal teha, algul sebis Luca meile oma tuttava kaudu auto kuid hiljem selgus, et me soovisime kaheks aga neil polnud kaheks pakkuda ning hind läks suuremaks lisaks siiski puudus neil täiskindlustuse variant. Seega võtsime bussiga suuna lennujaama, et uurida sealseid firmasid. Lõpuks saime väga hea diili Sicily By Car firmaga ning autoks siis seekord oli Citröen C1, hea väike sellesse hullumeelsesse liiklusesse! Auto käes ning suund oli Como järve poole, põhimõtteliselt tegime terve ringi ümber järve, sai isegi tunnelitest läbi mäe sõidetud. Lõunatasime seal kohapeal, menüü valikust  läks loosi minul pasta carbonara ja fondant, toidu suhtes ikka kõigega täispangale, ehk kõik, mis isutas läks taldrikule. Kõhud täis jalutasime veel ringi veidi järve ääres ja suundusime kodu poole tagasi. Õhtuks ostsime mingid grillvorsti taolist pikka vorstikest ja kõrvale salatit. Üsna vürtsikas vorst oli.

Kolmas päev algas meil väljasõiduga juba hommikul 9 aeg, sest tänaval oli 9ni tasuta parkimine ning seekordseks suunaks oli Verona, wuhuu mööda kiirteed ... väikse C1 oli päris huvitav sõita, see nii väike, et võtab tuule alla. Käisime ära Casa di Guilietta, kes on näinud filmi "Kirjad Juliale" siis seal müüri juures või hoovis käisimegi, kuhu neid kirjakesi pandi. Hoovis oli ka üks naise kuju, inimsed karjas ümber ja silitasid kujukese rinda, naljakas oli väikeste koolipoiste näod seda tehes, poisid olid nii õhinas, aga no ega meiegi kehvemad polnud, kui kõik seda silitasid pidime ka tegema (ise alguses teadmata üldse, et miks nad seda teevad, aga uskusime, et ju head see toob, hiljem saime teada, et pidigi tooma õnne! Jeiii!) Veidi jalutamist ja poodides uudistamist ning istusime uuesti autosse ja suund Garda järve äärde, seekordne tee kulges veini põldude vahel, võrratult kena ikka. Üldse on sealne loodus kena! Järve vesi oli hele sinine aga no kuradi külm! Lõuna veetsime seal, ning ega ei saa üle ega ümber Itaalia toidust jällegi, volaa, lõunaks oli lasanje! Kuna ilm oli väga soe siis isutas üks külm kokteil, polnud ammu nii head mojitot saanud! Kõhud täis siis nautsime veidi veel järve vaadet ja suundusime tagasi kodulinna poole. 

Viimasel päeva hommikul ärkasime varem, et viimased asjad kokku panna ning viimased poe tiirud teha. Kui asjad koos avastasime, et oleme GPSi ära kaodanud kuhugi, ometi õhtul ja hommikul oli täiest olemas aga 11 paiku enam polnud, MÜSTIKA, kuna aeg pressis end peale ning rendi auto tagastamise aeg tiksus aina lähemale, polnud aega rohkem tuuseldada kottides, tuli kasutada telefoni ning kiirelt lennujaama poole ajama panna. Muidugi no see liiklus ... jaa... peavalu, aga no ma ei ole ka papist piiga, sõitsin üsna julgete võtetega ette ja vahele, öeldakse ju, et tugevam jääb peale (lootes, et C1 raamid on tugevad, hahaa!) ja mul oli ometi ju kiire, see ehk on mõjuv vabandus !? Jõudsime õigel ajal parkalsse ning auto tagastatud, kuna lennukini veel oli aega külastasime ostukeskust lennujaama vastas, no et ikka veel shoppata midagi juurde. Kahju oli tagasi Eesti tulla, oleks mõne päeva veel tahtnud rahulikult ringi vaadata ja puhata! Aga kiire ja tore tripp oli siiski!

Byeeeee ;) Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar